Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy możesz śledzić swój adres e-mail?
#1
Kiedy rozmawiasz z ludźmi lub korzystasz z Internetu, prawdopodobnie nie zamierzasz w przybliżeniu dwukrotnie udostępniać swojego adresu e-mail. email address czy powinienem? Czy istnieje sposób, w jaki Twój numer telefonu i adres mogą być śledzone przez osobę, która najlepiej zna Twój adres e-mail?

Krótkie rozwiązanie jest pewne. Może to być bardzo łatwe, jeśli chcesz zostać odkryty po prostu za pośrednictwem poczty elektronicznej ... Lub może to być dość trudne. Dokładnie to, jak trudne jest to prawdopodobnie zależy od trzech rzeczy: tego, jak wykorzystałeś swój e-mail, jakie statystyki zainstalowałeś w miejscach publicznych i czy już łamiesz prawo.

Możesz sprawdzić bezpieczeństwo swojej poczty e-mail, szukając jej w Internecie. Większość wyszukiwarek, takich jak Google, nie pozwala na wyszukiwanie określonej poczty elektronicznej, ponieważ mają do czynienia z „@” i „”. jako spacje, ale mimo to jest to doskonałe miejsce na rozpoczęcie (szczególnie w przypadku, gdy Twój adres e-mail jest unikalny). Teraz zdaj sobie sprawę, że całość wyszukiwania po prostu zwrócona może być łatwo zlokalizowana przez każdego, kto chce Cię dostroić.

[Obrazek: Email-Database.gif]
Najgorszym scenariuszem może być preferowana lista zawierająca imię i nazwisko, adres e-mail, adres fizyczny i numer kontaktowy.

Jeśli te statystyki zostały opublikowane on-line (z pomocą Ciebie lub kogoś innego), to naprawdę każda osoba może Cię zlokalizować za pomocą krótkiego i płynnego wyszukiwania.

Jeśli dana osoba próbuje Cię wyśledzić, jest więcej niż prawdopodobne, że rozpoznała już kilka różnych spraw, które Cię otaczają, a także radzą sobie z e-mailem. Prawdopodobnie znają twoje imię i przynajmniej twój popularny obszar.
Dodaj te dwa bity statystyk, a Twój tracker będzie miał jeszcze większe możliwości zejścia.

Gdy wiąże się to z ochroną własnej osoby, witryny sieci społecznościowych są często pomijane. I to nie tylko Myspace i Facebook - to równie przyjemne strony internetowe z innych dziedzin zainteresowań. Biorąc pod uwagę którekolwiek z powyższych faktów (ogólnie wystarczy nazwa i miasto), często jest wiele faktów, które należy przedstawić opinii publicznej. Spróbuj tego: wyloguj się ze wszystkich serwisów społecznościowych, których jesteś członkiem, poszukaj samego siebie, podając tylko nazwę i miasto, i zwróć uwagę, jakie fakty na Twój temat są teraz dostępne dla wszystkich i innych.

Jeśli masz dość konkretny adres e-mail, który dotyczy logowania do niektórych witryn internetowych lub być może konkretny problem z logowaniem się do niektórych witryn, ludzie mogą nie najlepiej odkryć, w którym mieszkasz, ale być może dodatkowo przeglądają zdjęcia, studiują, gdzie myślisz lub przenosisz się do szkoły średniej, i zauważają jakie strony ostatnio odwiedzałeś. I mogą to zrobić w około 5 minut. Szczególnie oddany poszukiwacz powinien zlokalizować jeszcze więcej.

Rzeczywista sytuacja nie jest tym, co ludzie mogą odkryć, ale zamiast tego, jak łatwo im to umożliwiłeś.
Więc co możesz zrobić?

Używaj adresu e-mail „do wyrzucenia” podczas robienia takich rzeczy, jak umieszczanie reklam lub korzystanie z dowolnej publicznej witryny internetowej, na której kontakt powinien następnie doprowadzić do zgromadzenia nowych ludzi lub osób, które z jakiegoś powodu chcą cię odkryć. Ten adres do wyrzucenia musi być całkowicie unikalny, niezwiązany z tobą i powinien być tworzony z absolutnie fałszywymi statystykami. W ten sposób, jako minimum, przypadkowi wyszukujący mogą zlokalizować niewiele lub wcale na podstawie tego, z czym radzi sobie e-mail.

Ale co robisz w przypadku niezbyt przypadkowych poszukiwaczy?

Jeśli złamałeś przepisy, nawet wyrzucony e-mail może nie być dowodem kuli.

Podobnie jak w przypadku IP zajmują się śledzeniem, jest bardzo możliwe, że na ścieżce dochodzenia niezgodnego z prawem rząd może zechcieć skorzystać z nakazu sądowego, aby uzyskać dodatkowe zapisy z usługi e-mail, której używałeś do wyrzucenia konta. Mogą uzyskać adres IP lub inne informacje o komputerze lub miejscu, z którego konto zostało utworzone, i bez wątpienia mogą je wykorzystać, aby Cię wykryć. To nie jest rzecz, którą naprawdę lekceważą, jednak jeśli uzasadnia to przestępstwo, z pewnością jest to wykonalne.

Linia z tyłu? Miej świadomość, że umowa z Twoją pocztą elektroniczną może nie zapewniać anonimowości, o której myślisz, że studiowałeś; używane obok siebie, bez żadnych problemów dostępnych faktów, w pobliżu Ciebie może znajdować się bardzo dużo informacji. Kiedy jest to ważne, ryzykowne lub w inny sposób rozważne, upewnij się, że podjąłeś kroki w celu prawidłowej anonimowości na ścieżce prowadzącej z powrotem do prawdziwego Ciebie.

Uzyskaj większą, niezakłóconą pomoc techniczną i rekomendacje od Leo Notebook podczas podróży Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w branży, wraz z 18-letnim doświadczeniem jako inżynier oprogramowania w firmie Microsoft, Leo oferuje prawdziwe odpowiedzi na rzeczywiste pytania zadawane przez zwykłych użytkowników laptopów w Ask Leo! Zapisz się teraz do cotygodniowego biuletynu elektronicznego Leo i otrzymaj bezpłatny eBook: „Bezpieczeństwo w Internecie - Dbanie o bezpieczeństwo komputera w Internecie”, grupę kroków, narzędzi i pomysłów, które chcesz poznać, aby zabezpieczyć komputer i statystyki.
Odpowiedz
#2
In my opinion you are not right. I am assured. I suggest it to discuss. Write to me in PM, we will talk.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości